مطمئن ترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023

مطمئن ترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023

مطمئن ترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023

مطمئن ترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

کارکرد و ویژگی های ارزهای دیجیتال،در سال 2023 بسیار متنوع است و سرمایه‌گذاری در آنها نیز با میزان ریسک و بازدهی متفاوتی همراه است. از بیت کوین تا اتریتوم گرفته تا دوج کوین و بسیاری ارز دیجیتال تا به امروز متولد شده اند. در میهن ماینر می‌خواهیم در مورد هرکدام از آن ها صحبت کنیم و مطمئن ترین شان را معرفی کنیم.

۱. بیت کوین (BTC):

ارز دیجیتال بیت کوین BTC

ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin) در سال 2009 توسط فردی یا گروهی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) ابداع شد. هدف اصلی او برای ایجاد آن، ایجاد یک پول دیجیتال بدون نیاز به واسطه‌ی مالیاتی، دولتی یا مالیات‌های بین‌المللی بود.

ناکاموتو در کتاب سفید بیت کوین، مفهوم بلاکچین و روش های شبکه سریع ارسال اطلاعات، استخراج ارز و بررسی آن‌ها را شرح داد. بیت کوین در ابتدا کمترین ارزشی را داشت که با عنوان ۰.۰۰۰۰۸ دلار معرفی شده بود.

اما با گذشت زمان و رشد تعداد استفاده کنندگان، قیمت آن پایین‌تر نرفت و ارزش آن با داده‌های زمانی به شدت رشد کرد. به طوری که در دسامبر ۲۰۲۰، ارزش بیت کوین به بیش از ۲۰ هزار دلار رسید.

البته با افزایش تکنولوژی، BTC بستر رشد بسیاری از پروژه ها را فراهم کرد و ما را با مغهوم بلاکچین آشنا کرد. اگر چه هزاران ارز دیجیتال تا به امروز خلق شده اند که سرعت تراکنش و کارمزد کمتری دارد اما هم چنان بیت کوین، اولین و ماندگارترین بوده است.

جالبه است بدانبد خرید بیت کوین مختص افراد نیست بلکه بسیاری موسسات و شرکت ها برای سرمایه گذاری های خود از این ارز دیجیتال بهره می برند.  این موسسات معتقدند BTC جایکزینن مناسبی برای طلا است و یک سرمایه گذاری آینده دار پیش بینی می‌کنند.

۲. اتریوم(ETH):

اتریوم ETH

اتریوم یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال است که در سال ۲۰۱۵ رونمایی شد. اتریوم از بیتکوین کاملا متفاوت است و به عنوان یک پلتفرم برای اجرای قراردادهای هوشمند بر روی بلاکچین توسعه داده شده است.

قصد طراحی اتریوم، توسعه یک پلتفرم قابل برنامه‌ریزی بود و با توجه به ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود، خیلی زود به عنوان رقیب جدی برای بیت کوین محسوب شد. بنابراین برخی از کارشنایان، اتریوم را مطمئن ترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری می‌دانند.

چیزی که از قابلیت‌های اتریوم برتری توانمندی توسعه برنامه‌های قراردادهای هوشمند، قابلیت شروع پروژه‌های مبتنی بر بلاکچین و نیز نیروی کار بسیار قوی در اولین مرحله بود. از آن زمان به بعد، اتریوم به راحتی در تکنولوژی‌های بلاکچین حضور پیدا کرده است.

با طراحی Ethereum، پتانسیل های فناوری بلاکچین متحول شد و در حال حاضر طرفداران بیشتری نسبت به بیت کوین پیدا کرده که مارکت دامیننس آن چیزی حدود 18% است. جالبه بدانید بعد از بیت کوین بیشترین گردش مالی را داراست و گزینه ی مناسبی برای سرمایه گذاری است.

در سال ۲۰۲۲، اتریوم الگوریتم خود را به گونه ای تغییر داد تا بتواند با مصرف انرژی بسیار کمتر، زمینه را برای پردازش تعداد بیشتری تراکنش در واحد زمان فراهم کند. در این الگوریتم، گره ها با سرمایه گذاری امنیت شبکه را فراهم می‌کند.

اتریوم با اختلاف دومین ارز دیجیتال با گردش بالا  میتوان به آینده‌ی آن خوش بین بود و به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن نگاه کرد.

۳. کاردانو (ADA) :

ارز دیحیتال کاردانو (ADA)

این ارز دیجیتال یک پلتفرم بلاکچین مبتنی بر اثبات سهام است. این پلتفرم به منظور تامین ارزیابی های شناور گسترده و برای ایجاد برنامه ها و سازگاری مراکز تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

کار دانو توسط تیمی به رهیری فردی به نام چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) طراحی شد که بزرگترین بلاک چینی است که از مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند.

هدف اصلی این ارز دیجیتال، تبدیل شدن به یکی از بلتفرم های مالی بین المللی بوده است و جایگزین بهتری از اتریوم باشد. البته راه حل های برای جلوگیری از تقلب رای دهندگان و تعمل میان شبکه ای در نظر گرفته است.

همچنین، کاردانو بر پایه فناوری های متفاوتی از جمله Haskell، Rust و Plutus پایه گذاری شده است، که باعث می شود این پلتفرم قابلیت انجام تجارت هایی واقعی را نیز داشته باشد.

برخی از کارشناسان کاردانو، را «قاتل اتریوم» خطاب کرده اند و بر این باور هستن این ارز دیجیتال، بسیار مطمئن و آینده دار برای سرکایه گذاری در سال 2023 است.

ADA نسل سوم بلاک چین است به همین ترتیب قابلیت های بهتری نسبت به بیت کوین و اتریوم دارد. از ویژگی های منحصر به فرد کادانو، بهره گیری از اصول ریاضی در اجماع و الگوریتم خود است.

۴. لایت کوین (LTC) یک ارز دیجیتال مطمئن :

لایت کوین (LTC) یک ارز دیجیتال مطمئن

یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتالی است که در سال ۲۰۱۱ در مقابل بیت‌کوین رشد یافت. هدف از ارائه‌ ی  این ارز دیجیتال یک روش پرداخت امن، متن‌باز و بدون واسطه‌ی مالیاتی با هزینه کم‌تر بود.

لایت کوین یک نسخه سبک تر از رمز ارز هایی مثل بیت کوین است. تکنولوژی پشتیبانی از این به روز بوده و امکان استفاده از این ارز به عنوان روشی برای خرید کالا و خدمات فراهم است.

چارلی لی یک مهندس کامپیوتر بود که حدود دو سال در شرکت گوگل کار میکرد که با بررسی بازار کریپتو موفق یه طراحی یک رمز ارز آینده دار شد.

تفاوت اصلی این ارز دیجیتال با بیت کوین از الگوریتم Scrypt برای هشینگ استفاده می کند. جالبه بدانید با مصرف تراکنش کمتر جزو رمز ارز های بهینه است به همین دلیل ماینرهای LTC مصرف برق بسیار پایین‌تری نسبت به ماینرهای BTC دارند.

نمایش ماینر های ارز دیجیتال

به همین دلیل، لایت کوین به عنوان یک جایگزینی برای بیت کوین به منظور پرداخت هزینه‌های کوچک و پراکنده، برای بسیاری از افراد جذاب است.

۵. دوج کوین (Dogecoin):

دوج کوین (LTC) یک ارز دیجیتال مطمئن

این ارز دیجیتال در سال 2013 متولد شد و مبتنی بر طرح لایت کوین (Litecoin) است. در ابتدا، دوج کوین به عنوان یک ارز دیجیتالی طراحی شد که مقدار بیشتری روی برچسب شوخی و طنزقلم‌ها اثر می‌گذاشت. با گذشت زمان و معرفی دوج کوین در بین جامعه ارزهای دیجیتالی، قیمت آن به طور قابل توجهی افزایش یافت و به عنوان یک جایگزین موثر به بیت کوین در تجارت و بورس مورد توجه شد.

تکنولوژی پشتیبانی از دوج کوین نیز با توجه به پایداری و رشد ثبات آن، به روز بوده و استفاده از آن به عنوان روشی برای پرداخت هزینه‌های کوچک و پراکنده در بسیاری از حوزه‌ها صورت می‌گیرد.

به عنوان مثال، برخی از فروشندگان اینترنتی، دوج کوین را به عنوان یک روش پرداخت معتبر و قابل قبول قرار می دهند و بسیاری از بورس های ارز دیجیتال، آن را به عنوان یکی از ارزهای مهم و قابل توجه در بازار ارائه می‌دهند.

به همین خاطر این رمز ارز بسیار مطمئن و آینده ساز برای سرمایه گذاری مناسب است.

نتیجه گیری:

بنابراین قبل از خرید  ارز دیجیتال، به دقت بررسی و تخقیق کنید تا رمز ارز مناسب خود را پیدا کنید. بازار مالی دیجیتالی بسیار گسترده است و باید دانش کافی را یاد بگیرید.

البته ما این مطالب با توجه به تحولات بازار مالی تا به الان است. شما قبل خرید مطالعه کافی را انحام بدید.

امیدوارم از آموزش امروز لذت کافی برده باشید منتظر نظرات شما در کامنت ها هستیم.